مهرگان پروژه : قطعی ۵ ساعته دیتاسنتر آسیاتک و اختلال چند ساعته کسب و کارهای آنلاین

در mehregan-group.ir مطلب قطعی ۵ ساعته دیتاسنتر آسیاتک و اختلال چند ساعته کسب و کارهای آنلاین مشاهده می کنید

قطع اتصال فیبر نوری دیتاسنتر آسیاتک که روز گذشته رخ داد، موجب اختلال در دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین از جمله تپسی، ابر آروان، ترجمیار و … شد. این موضوع که با واکنش برخی کسب‌و‌کارها در فضای مجازی همراه شد، به گفته کارشناسان ضررهای زیادی را نیز به شرکت‌های میزبان این دیتاسنتر وارد کرده است. فیبر نوری دیتاسنتر برج میلاد که متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری است، بین برج میلاد و ساختمان شرکت زیرساخت قرار دارد.

با اینکه برخی از کارشناسان این حوزه معتقدند این مشکل ناشی از بی‌دقتی بوده اما برخی در این میان اعتقاد داشتند اتفاق به دلیل سرقت کابل‌های فیبر نوری رخ داده است. اما دلیل این اتفاق هرچه که باشد، زیان‌هایی سنگینی به کسب و کارهای آنلاین وارد شد و بسیاری از کاربران در توییتر نیز از همین مسئله شدیدا انتقاد کردند.

«محمد فرجود» مدیرعامل فاوای شهرداری تهران در توییتی نوشت: «این قطعی مربوط به مسیر ارتباطی فیبر نوری تا برج میلاد است که متعلق به شرکت کنترل ترافیک تهران است.»

در این میان، مصطفی امیری مدیرعامل زرین پال با انتشار یک تصویر در توییتر خود اعلام کرد که این قطعی کابل در تونل ورودی برج میلاد رخ داده است.

شرکت ابر اروان نیز در توییتی از ایجاد اختلال در سرویس‌هایی از جمله رایانش ابری، ویدئو پلتفرم، پلتفرم ابری و ‏فضای ذخیره‌سازی ابری خبر داد.

مدیرعامل ابرآروان در این زمینه گفت: «سرویس‌هایی مانند CDN و امنیت ابری ابرآروان به دلیل توزیع شدگی در سطح جهان اختلالی ندارند، اما سرویس‌هایی که وابستگی درون دیتاسنتری دارند با اختلال مواجه شده‌اند.»

تاکسی اینترنتی تپسی نیز در اکانت توییتر رسمی خود بروز اختلال در استفاده از اپلیکیشن این شرکت را اعلام کرد.

شهراد یوسفی زاده مدیرعامل آسیاتک نیز دقایقی بعد اعلام کرد: «قطع مسیر فیبر ارتباطی از برج میلاد باعث شد تا سایت‌هایی که فقط در دیتاسنتر میلاد آسیاتک نگهداری می‌شوند از دسترس خارج شوند. در حال رفع این موضوع با کمک به سازمان فاوا شهرداری تهران و همچنین پیگیری جابجایی با مسیر جایگزین هستیم.»

پس از تقریبا ۵ ساعت قطعی، «سجاد بنابی» از هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، خبر از وصل شدن دیتاسنتر داد و در توییتر خود نوشت: «با تلاش دوستان آسیاتک و سازمان فاوای شهرداری تهران و زحمات همکاران مخابرات ایران، مسیر بک‌آپ راه‌اندازی و دیتاسنتر برج میلاد در مدار قرار گرفت.»

در نهایت پس از حدود ۵ ساعت و در ۱۲.۳۰ بامداد امروز مشکل برطرف شد.

The post قطعی ۵ ساعته دیتاسنتر آسیاتک و اختلال چند ساعته کسب و کارهای آنلاین appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت mehregan-group.ir مهرگان پروژه